Stres a zaburzenia erekcji

W jaki sposób towarzyszące nam na co dzień napięcie przekłada się na sprawność seksualną? Co zrobić, by sobie z tym aspektem poradzić? Czy warto stosować leki na zaburzenia erekcji w takiej sytuacji?

Jak stres wpływa na problemy z erekcją?

Stres to jedna z najczęstszych przyczyn powstawania problemów w sferze erotycznej. Okazuje się, że za brak występowania jakichkolwiek zaburzeń na tym polu odpowiadają zarówno układ krwionośny, jak i nerwowy. Oba te mechanizmy muszą odpowiednio zadziałać, by stosunek seksualny odbył się bez najmniejszych problemów. Wszystko musi ze sobą odpowiednio współgrać w tym temacie. Sam układ nerwowy składa się zaś z dwóch mniejszych elementów. Są to układ przywspółczulny i układ współczulny. Czym cechują się te zagadnienia? Warto wiedzieć, że układ przywspółczulny odpowiada m.in. za odczuwanie odprężenia. Jeśli wszystko działa prawidłowo, to czujemy się zrelaksowani. Czasami jednak dominuje układ współczulny. Wtedy nasze nastawienie jest zdecydowanie gorsze. Czujemy się niepewni siebie, towarzyszy nam zdenerwowanie itd.

Seks powinien ogólnie dawać dużo radości i prowadzić do głębokich uniesień. Kiedy jednak dominuje układ współczulny, to tak się nie dzieje. Osoby żyjące w ciągłym stresie często mają zatem zaburzenia erekcji. Skutkuje to tym, że penis “nie staje na wysokości zadania”. Członek nierzadko nie przyjmuje odpowiedniej pozycji, nie jest optymalnie długi, twardy oraz gruby. Przez to nie można swobodnie uprawiać miłości fizycznej. Zazwyczaj te problemy nie występują zawsze; w trakcie każdego stosunku… Niemniej jednak i tak sprawiają, że mężczyzna mocno traci na swojej pewności siebie. To z kolei prowadzi do pogłębiających się zaburzeń w tym aspekcie.

Co zrobić, by ograniczyć napięcie?

Stres sprawia, że zaburzenia erekcji mogą pojawić się nawet w przypadku osób stosunkowo młodych, którym na pierwszy rzut oka niczego nie brakuje. Jest wielu facetów przed 30. rokiem życia, którzy są przystojni, dobrze zbudowani, wysportowani, mają dobrze płatną pracę itp. a jednocześnie nie do końca udane życie seksualne. Takie są właśnie skutki zbyt dużej dawki stresu. Zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Tego aspektu nie można bagatelizować.

Jeśli zaburzenia erekcji pojawiają się coraz częściej (albo wcale nie ustępują), to należy podjąć odpowiednie kroki. Jak można jednak ograniczyć stres? Czasami niezbędna jest zmiana pracy. Lepiej zarabiać mniej pieniędzy, ale być po prostu szczęśliwym. A udane życie erotyczne daje naprawdę sporo satysfakcji. Warto w jak największym stopniu ograniczać sytuacje stresowe. Czasami lepiej iść na kompromis, niż kłócić się i tracić niepotrzebnie nerwy. Każda osoba powinna mieć na uwadze, że najważniejsze jest poczucie szczęścia. Należy zatem zmienić swoje nastawienie do spraw, które negatywnie wpływają na ten czynnik. To zaś przełoży się m.in. na bardziej udane życie seksualne.

Jakie leki stosować?

Jeśli jesteś pewny, że to stres powoduje w Twoim przypadku zaburzenia erekcji, to musisz oczywiście zmienić swoje obecne życie. Warto nie tylko unikać sytuacji powodujących niepotrzebne napięcia. Zadbaj także o odpowiednią dietę i ćwiczenia.

Regularne treningi powodują bowiem wydzielanie endorfin. Dobrze jest też udać się do lekarza. Fachowiec przepisze bowiem stosowne leki, które sprawią, że nie będą występowały problemy z erekcją. To daje zaś zdecydowanie więcej pewności siebie w aspekcie życia erotycznego. Nie da się ukryć, że dobrze działające preparaty na potencję obniżają poziom stresu, ponieważ mężczyzna wie, że seks będzie udany.

Leave a Reply