Seks po przebytym zawale serca a leki na potencję.

Osoba po przebytym zawale serca wcale nie jest zmuszona do zaprzestania aktywności seksualnej. Zawał jest to miejscowa martwica mięśnia sercowego wywołana sporym zwężeniem naczyń wieńcowych, które są odpowiedzialne za dostarczenie do serca tlenu oraz składników aktywnych. Jego wielkość zależna jest od wielkości zwężenia oraz rejonu, na którym jest ono obecne. Mężczyźni po zawale tracą często wiarę we własną męskość. Kobiety traktują swoich partnerów z troską, martwiąc się, iż stosunek płciowy może doprowadzić do choroby niedokrwiennej serca.

Środki na erekcję po zawale serca

Wystąpienie choroby niedokrwiennej serca ma bardzo niskie prawdopodobieństwo. W niezwykle rzadkich przypadkach zdarza się, iż mężczyzna stosujący leki kardiologiczne i obniżające ciśnienie wraz z zażyciem środka na potencje, doprowadza do powikłań, czyli nasilenia się choroby niedokrwiennej serca. Przyjmowanie leków na potencję należy oczywiście wcześniej skonsultować z kardiologiem. Co ważne, według lekarzy wysiłek, do jakiego zmuszony jest mężczyzna w trakcie seksu, jest umiarkowany. Można go porównać z wejściem na drugie piętro. Z tego względu, mężczyzna może po zawale wrócić do swojego życia seksualnego, nie obawiając się o swoje zdrowie. Zazwyczaj panowie po zawale odzyskują całkowitą sprawność seksualną po ok. trzech miesiącach.

Zawał a zaburzenia erekcji

Według lekarzy do czynników powodujących zaburzenia wzwodu należą udary mózgu oraz zawały serca. Do tak groźnych chorób przyczynia się: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu, siedzący tryb życia, stres czy palenie papierosów. Przez nie dochodzi do zmian miażdżycowych w organizmie mężczyzny. Naczynia tętnicze o mniejszym przekroju są jeszcze bardziej narażone na zmiany. Objawem nasilonej miażdżycy są właśnie zaburzenia wzwodu. Zdrowy organizm człowieka nie ma zazwyczaj żadnych problemów z procesem erekcji, chyba że, dochodzi do pewnych problemów emocjonalnych.

Seks po zawale

Pacjenci po zawale w ciągu krótkiego czasu trafiają do pracowni hemodynamiki, tam właśnie czasem możliwe okazuje się odwrócenie wszystkich skutków zawału, a niekiedy jedynie ich zminimalizowanie. Stosuje się tam techniki mające na celu poszerzyć naczynia wieńcowe oraz utrzymać ich w takim stanie. Jest to doskonała wiadomość dla wszystkich osób cierpiących na chorobę niedokrwienną serca. Pacjent po takich zabiegach na naczyniach wieńcowych, może dosyć szybko powrócić do swoich codziennych obowiązków oraz aktywności fizycznej. Nie trzeba również czekać wielu miesięcy, aby wrócić do aktywności seksualnej. Warto skonsultować ten temat z lekarzem, wiele zależy od stanu danej osoby, jednak z powróceniem do seksu nie trzeba zazwyczaj zbytnio zwlekać.

Preparaty na zaburzenia erekcji

Niektóre środki wykorzystywane do leczenia choroby wieńcowej, dyslipidemii, czy nadciśnienia, mogą w różny sposób działać na potencję. Czasem pewne produkty mogą doprowadzić do zaburzeń erekcji, zwłaszcza tych z grupy beta-blokerów. Jednak dostępnych jest również wiele środków, działających dobrze na męską potencję. Leki takie jak statyny obniżają poziom złego cholesterolu, przez co redukują zmiany miażdżycowe i hamują powstawanie kolejnych zmian. Poprawiają znacznie przepływ krwi w naczyniach, a mężczyzna może cieszyć się z prawidłowej erekcji. Leki zaliczane do grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny polepszają właściwości śródbłonka naczyń, przez co dochodzi do lepszego ukrwienia. Co ważne, leki moczopędne mogą przyczyniać się do zaburzeń seksualnych. Warto więc skonsultować przyjmowanie swoich leków z lekarzem, aby móc cieszyć się z wysokiej jakości życia seksualnego, bez problemów w rodzaju zaburzeń erekcji.

Leave a Reply