Problemy z erekcją – co powinno się jeść, żeby wzmacniać potencję?

Krewetki, małże, ostrygi, są produktami, które na pewno będą mieć wpływ na potencję męską. Miejmy jednakże na uwadze, że podstawę seksualnej sprawności stanowi zdrowy styl życia i odpowiednio zbilansowana dieta. Jeżeli mimo starań pod tymże kątem zaburzenia erekcji nie miną, konieczna będzie wizyta u lekarza specjalisty. Dieta ma istotny wpływ na zdrowie w całym naszym organizmie. Jeżeli zabraknie w niej ważnych odżywczych składników, ciało bardzo szybko odpowie nam ogólnym osłabieniem, problemami z koncentracją, mniejszą wydolnością, czy też spadkiem seksualnej sprawności. 

Co powinniśmy jeść, żeby poprawić naszą potencję

Zanim zaczniemy objadanie się ostrygami, powinniśmy brać pod uwagę, iż dieta mężczyzny w pełni sprawnego seksualnie, musi być przede wszystkim bardzo zdrowa. Ponadto, spożywanie wszelkich owoców morza z całego świata nie wspomoże naszej potencji, jeżeli palimy papierosy, mamy nadwagę, jesteśmy ciągle zestresowani, albo w ogóle nie uprawiamy aktywności fizycznej. Zadbajmy zatem o jak najzdrowszy tryb życia. W diecie na poprawę erekcji nie może brakować produktów, które zawierają duże ilości cynku. Związek ten ma ważne zadanie w zakresie produkowania testosteronu – najbardziej istotnego płciowego hormonu męskiego, który odpowiedzialny jest za męskie cechy, w tym także za pojawienie się erekcji. Cynk znajdziemy między innymi w małżach, krewetkach, ostrygach, orzechach, czy też w pełnoziarnistym pieczywie.

Niezwykle istotne dla potencji męskiej, są także kwasy tłuszczowe omega-9, omega-6 i omega-3. Produktami, które je zawierają można zastępować między innymi tłuste potrawy i czerwone mięso. Zdrowe dla naszego organizmu kwasy tłuszczowe, znaleźć można w owocach morza, orzechach, nasionach czy też w rybach morskich. Ryby mają w składzie także cenną dla nas witaminę D, której niedobory powodują problemy z erekcją. Powinno się wprowadzić do diety także produkty, takie jak chociażby: różnego typu galaretki, skorupiaki, rośliny strączkowe, podroby, zarodki pszenicy, czosnek, grzyby i jaja.

Dieta to oczywiście nie wszystko

Niedobory w zakresie odżywczych składników mogą spowodować kłopoty z prawidłową erekcją, niemniej jednak stanowią wyłącznie jedną spośród wielu różnych przyczyn zaburzeń męskiej potencji. Na ogół problemy z erekcją, związane są z wiekiem, jak i spadkiem w zakresie ilości produkowanego przez organizm testosteronu. Negatywnie wpływają także czynniki typu cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, nieodpowiednia dieta, brak jakichkolwiek aktywności fizycznej, nadwaga, a tym bardziej otyłość. Na przełomie ostatnich dziesięcioleci do lekarzy seksuologów zgłaszali się bardzo często mężczyźni mający zaburzenia erekcji o psychogennym podłożu. Powodują je różnego typu lęki, brak więzi z partnerką, konflikty międzyludzkie, niepokój, przemęczenie, stres. Z problemami z erekcją mierzą się panowie, którzy cierpią na stany depresyjne. Pomoc lekarza specjalisty będzie w takim wypadku niezbędna. Im wcześniej pacjent poinformuje lekarza rodzinnego o swoich problemach, tym skuteczniej i szybciej zarazem uda mu się wrócić do bardzo satysfakcjonującego seksualnego pożycia. Zaburzenia erekcji powinny być leczone. W takim celu stosowane są leki na potencję, takie jak chociażby Levitra czy też Viagra. Niemniej jednak dla wielu panów ich cena nie jest zbyt zachęcająca. Na szczęście na rynku znaleźć można dużo tańsze ich odpowiedniki. Pośród nich dużą skutecznością cieszy się Kamagra, czyli substytut Viagry o identycznym działaniu i składzie.

 

Leave a Reply