Leki na potencje – jak wybrać najlepsze?

Rynek farmaceutyczny oferuje szeroki zakres leków na potencje, które są bezpieczne w stosowaniu i zapewniają wysoką skuteczność. Są polecane do użycia przez dorosłych mężczyzn, którzy cierpią na tymczasowe zaburzenia erekcji lub chcą poprawić swoją sprawność seksualną, ponieść pewność siebie. Preparaty na potencje są przepisywane na receptę lekarską, a pacjenci powinni pilnować prawidłowego dawkowania – dzięki temu można cieszyć się najwyższą skutecznością leku.

Leki na erekcję dostępne na receptę

Sildenafil to substancja czynna wielu leków na erekcję, która jest inhibitorem fosfodiesterazy typu 5. Jest głównym składnikiem Viagry oraz jej zamiennika, czyli Kamagry. Substancja wspomaga naturalne procesy erekcji, ułatwia przepływ krwi do ciał jamistych członka, a dzięki temu pomaga w osiągnięciu i utrzymaniu erekcji. Sildenafil jest dostępny w dawkach 25, 50 i 100 mg i co ważne, nie powinno się przekraczać maksymalnej dawki dobowej podczas przyjmowania leku. Kolejny preparat na erekcję to Cialis, który opiera się na kolejnym inhibitorze fosfodiesterazy typu 5 – tadalafilu. Substancja ta działa na tej samej zasadzie, co sildenafil, wspomagając erekcję i przedłużając czas jej trwania. Badania kliniczne wskazują, iż tadalafil wykazuje dłuższe działanie niż sildenafil. Kolejnym preparatem na erekcję jest wardenafil, obecny w leku o nazwie Levitra. Substancja czynna wspomaga prawidłowy wzwód oraz go przedłuża – również należy do grona inhibitorów PDE-5. Wszystkie wymienione substancje działają wówczas, kiedy na mężczyznę działa bodziec seksualny, nie powodują natomiast nieustannego wzwodu. Najmniejsze dawki leków mogą być wykorzystywane w leczeniu łagodnego przerostu prostaty – wówczas preparaty są stosowane co dzień.

Naturalne środki na erekcję

Zanim mężczyźni zdecydują się na wizytę u lekarza, często próbują na własną rękę sięgać po środki na erekcję dostępne bez recepty. Sprawdzą się one przy wspomaganiu potencji, a także kiedy problemy z erekcją są dość łagodne. Podczas wyboru naturalnych środków należy zwracać uwagę na skład preparatu. Powinny się w nim znaleźć substancje takie jak:

L – arginina – jest to aminokwas, który rozszerza naczynia krwionośne i poprawia napływ krwi do prącia, jednocześnie korzystnie wpływa na jakość spermy oraz ruchliwość plemników.

Żeń – szeń – jego dobroczynne działanie znane jest już od wieków. Korzeń Żeń – szenia jest składnikiem wielu preparatów, które poprawiają siły witalne, wspomagają libido i aktywność seksualną.

DHEA –  to sterydowy hormon, który można pozyskiwać z Bruzdyganka Ziemnego – może zostać przekształcony w testosteron, który odpowiada za funkcje seksualne u mężczyzn. Terapia preparatem może przynosić efekty u panów, którzy cierpią na niedobór testosteronu.

Miłorząb Japoński – to roślina, która jest wykorzystywana do sporządzania wyciągu – poprawia ona przepływ krwi w prąciu przy regularnym stosowaniu.

Yohimbina to kora afrykańskiego drzewa, z której można otrzymać alkaoid – stymulant z działaniem podobnym do kofeiny czy efedryny. Jego zażywanie przyczynia się do poprawy funkcji seksualnych oraz pobudzenia.

Czy warto kupować środki na erekcję w internecie?

W internecie można łatwo i szybko zamówić preparaty na erekcję – należy jednak uważać, szczególnie jeśli preparaty wzbudzają wątpliwości. Na opakowaniu powinien zostać oznaczony skład, logo producenta. Nie warto kupować środków na potencje z nieznanych źródeł, które często pochodzą zza granicy. Tak naprawdę nie wiadomo, jak organizm zachowa się po zażyciu takiego leku i jakie mogą wystąpić działania niepożądane. Jeśli preparat pochodzi ze sprawdzonego źródła i jest w pełni oryginalny, można zdecydować się na jego zakup.

Leave a Reply