Co zrobić, by opóźnić wytrysk i cieszyć się długim stosunkiem seksualnym?

Zbyt szybka ejakulacja (wytrysk) to problem, z którym borykają się miliony mężczyzn na całym świecie. Powodów występowania takiej dysfunkcji seksualnej może być naprawdę sporo. Jeżeli przedwczesny wytrysk pojawia się w sposób systematyczny, może to całkowicie zepsuć relacje pomiędzy partnerami. Warto wiedzieć, że obecnie istnieje mnóstwo sprawdzonych sposobów na walkę ze zbyt szybkim wytryskiem. Wyróżniamy zarówno naturalne metody jak i specjalne leki na opóźnienie ejakulacji.

Przedwczesny wytrysk – jak z nim walczyć?

Zbyt szybki wytrysk niesie za sobą bardzo poważne konsekwencje – zwłaszcza, gdy pojawia się on w sposób regularny. W długotrwałej perspektywie taka dysfunkcja seksualna może spowodować ogromną frustrację u mężczyzny oraz jego partnerki. Może on także znacząco wpłynąć na pogorszenie samooceny u mężczyzny, a nawet na wystąpienie u niego depresji. Warto wiedzieć, że u wielu pacjentów dotkniętych przedwczesnym wytryskiem stosunek seksualny kończy się zaledwie po kilku sekundach. Jeżeli problem jest nieleczony, może całkowicie zrujnować pożycie seksualne, a nawet związek dwojga ludzi. Jeszcze niedawno uważano, że problem przedwczesnej ejakulacji dotyczy wyłącznie młodych mężczyzn, którzy nie mają jeszcze odpowiedniego doświadczenia w sferze seksualnej. Warto wiedzieć, że w tej chwili zbyt szybki wytrysk spotyka zarówno mężczyzn w młodym wieku jak i tych bardziej dojrzałych.

Skąd bierze się przedwczesny wytrysk?

Specjaliści wskazują, że przedwczesny wytrysk to niezdolność do powstrzymania wytrysku przed doznaniem przyjemności przez obu partnerów. Dolegliwość ta zazwyczaj ma charakter systematyczny i długotrwały. Przedwczesny wytrysk ma miejsce, jeżeli następuje przed upływem dwóch minut od momentu rozpoczęcia stosunku seksualnego. Seksuolodzy do tej pory nie wskazali jednej przyczyny przedwczesnej ejakulacji. Jeżeli mamy do czynienia z młodym mężczyzną, wtedy przyspieszony wytrysk może wynikać z burzy hormonów. Z kolei wśród mężczyzn dojrzałych przyczyna może wynikać z chorób towarzyszących, takich jak nadciśnienie, cukrzyca, schorzenie prostaty lub nawet nadczynność tarczycy. 

Przyspieszona ejakulacja może być wywołana zbyt długą wstrzemięźliwością seksualną, za częstą masturbacją oraz częstymi zmianami partnerów seksualnych. Na pojawienie się przedwczesnego wytrysku ogromny wpływ mają również czynniki psychologiczne. Jeżeli mężczyzna nieustannie boryka się ze stresem i lękiem, wówczas ryzyko pojawienia się u niego przedwczesnej ejakulacji jest naprawdę duże. Kolejny element, który może przyczynić się do powstania zaburzeń erekcji, to nadużywanie alkoholu, palenie papierosów czy zażywanie narkotyków. Jak widać lista przyczyn przedwczesnej erekcji jest naprawdę wyjątkowo długa. Eksperci wskazują, że przedwczesny wytrysk w 98% przypadków uzależniony jest od uwarunkowań psychologicznych. Aby wyleczyć się z tej przypadłości, w zupełności wystarczy zazwyczaj po prostu zmienić swoje nastawienie do sfery seksu. Zdarza się, że wielu mężczyzn przed seksem jest bardzo zestresowanych. Obawiają się, że nie sprostają wymaganiom partnerki, co kończy się właśnie przedwczesnym wytryskiem.

Tabletki na przedłużenie stosunku

Na rynku farmaceutycznym można zaopatrzyć się m.in. w specjalne tabletki, które zapewniają przedłużenie stosunku. Zawierają one starannie wyselekcjonowane składniki, które stymulują produkcję serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Efekt stosowania takich tabletek jest zauważalny bardzo szybko.

Ćwiczenie mięśni Kegla 

Najlepszy i całkowicie naturalny sposób to ćwiczenie mięśni Kegla. Jest to mięsień, który możemy odczuć w trakcie powstrzymywania oddawania moczu. Jak ćwiczyć mięśnie Kegla? To proste. Wystarczy napinać je kilkanaście razy dziennie. Efekty są zauważalne już po około dwóch tygodniach regularnych ćwiczeń.

 

 

Leave a Reply